Gülüş Tasarımı (Hollywood Smile)

Gülüş Estetiği Yaptığımız Hastamız

 

Popüler ismi hollywood smile olarak da bilinen uygulama, kişiye özel gülüş tasarımı olarak da tanımlanabilir. Ağız içinde yaptığımız bir çok uygulama (dolgu, kanal tedavisi, diş taşı temizliği, diş eti tedavisi) mevcut problemi tespit ettikten sonra, bölgesel olarak tedavisi ile devam eder. Gülüş tasarımının tüm tedavilerden ayrılan ve özel olmasını sağlayan kısmı, kişiye özel yani kişinin tüm gülüş dinamiğinin, dudak duruşunun, yüz orantılarının, hatta kişilik yapısının incelenmesi sonucu ortaya çıkan bir tedavi olmasıdır. Aynı zamanda kişinin beklentileri dinlenir ve tüm bu veriler doğrultusunda ön çalışma (mock up) hazırlanır. Hastamıza ağız içinde tasarım gösterilir. Onayı alındıktan sonra da gerçek malzeme ile tedavi tamamlanır.

Gülüş Estetiği Yaptığımız Hastamız

 

Bir yandan tasarım hazırlanırken bir yandan da ağız içindeki dişlerin durumuna göre kullanacağımız malzemenin seçimini yaparız.

Ağızda önceden yapılmış kronlar (kaplamalar) var ise ve dişlerde renklenme var ise altta kalan rengi örtülemek için Zirkonyum veya Emax full porselen kullanmayı tercih ederiz.

Dişlerde önceden yapılmış bir restorasyon yok ise dişe zarar vermeden yapabileceğimiz lamina uygulaması yaparız. Bir diğer seçeneğimiz de bonding uygulaması olur.

Kişiyi detaylı muayene edip, fotoğrafları üzerinde teknik değerlendirmeyi yaptıktan sonra malzeme seçimi netleşir ve tedaviye başlanır.

Dişlerde doğal görünüm sağlayan Lamina uygulamamız ile Gülüş Estetiği Tasarımımız

Gülüş Estetiği Yaptığımız Hastamız

Galeri

Bazı işlemlerimizin önce/sonra fotoğrafları (Büyütmek için görsele tıklayınız)

Bu içeriğimizi beğendiyseniz paylaşabilirsiniz